3-letnie stypendium dla młodego sportowca

Stypendysta Tomek

Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza Bydgoszcz powstał w marcu 1946 roku. Od tamtego czasu przedstawiciele klubu zdobyli imponującą liczbę aż 11 medali olimpijskich i kilkudziesięciu na mistrzostwach świata i Europy. Choć zgodnie z decyzją władz miasta CWKS Zawisza Bydgoszcz przestał istnieć w dniu 31 grudnia 2021, oczywiste było, że 75-lecie klubu należy hucznie uczcić. 30 marca 2022 odbyły się długo przekładane z powodu pandemii obchody jubileuszu. Podczas uroczystości wręczono wiele nagród, w tym stypendium Rotary Club Bydgoszcz dla młodego utalentowanego gimnastyka.

75-lecie istnienia CWKS Zawisza Bydgoszcz

Obchody 75-lecia klubu odbyły się w zarządzanym przez Bydgoskie Centrum Sportu Kompleksie Sportowym Zawisza przy ul. Gdańskiej 163. W uroczystości udział wzięli zarówno trenerzy, zawodnicy i działacze klubu, jak i długoletni sympatycy Zawiszy Bydgoszcz. Wydarzenie było okazją do wspomnień, zwłaszcza że podczas obchodów jubileuszu zaprezentowano album okolicznościowy o nazwie „Zawisza Niebiesko-Czarny – z biegiem lat, z biegiem dni – Dekada 2011-2021”.

Aby uświetnić uroczystość, Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz wręczył nagrodę dwóm zasłużonym sportowcom Zawiszy. Kajakarka Daniela Pilecka-Lewicka i lekkoatleta Alfons Niklas startowali w licznych zawodach sportowych lat 50. i 60. XX wieku, zajmując wysokie lokaty na igrzyskach olimpijskich w Melbourne i w Rzymie (brązowy medal w kajakarstwie). Medale Prezydenta Bydgoszczy były więc znakomitym podsumowaniem dwóch fantastycznych karier sportowych.

3-letnie stypendium Rotary dla młodego sportowca

Jednak obchody 75-lecia CWKS Zawisza Bydgoszcz okazały się szansą również do patrzenia w przyszłość. Młody Tomasz Le Khac to utalentowany gimnastyk, który śmiało rywalizuje z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami. Klub Rotary Bydgoszcz zdecydował się wspomóc sportowca – podczas uroczystości Tomasz Le Khac otrzymał trzyletnie stypendium. Jesteśmy pewni, że wsparcie finansowe w istotny sposób pomoże rozwinąć ten niezwykle obiecujący talent.