Nowe laptopy dla dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych!

Zorganizowaliśmy zbiórkę na sprzęt elektroniczny, który umożliwia dzieciom sprawniejszą naukę. W wyniku akcji charytatywnej Rotary 20 laptopów trafiło do placówek opiekuńczo-wychowawczych i mieszkań usamodzielniających.

Twoje wsparcie jest istotne

Pomóż w realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.
wpłaty

Hasłem Stowarzyszenia Rotary Club jest „Service above self”, czyli: „Służba ponad własne interesy”. Bydgoski klub dowiódł już wiele razy, że pomagać trzeba i warto. Było tak przy okazji naszej największej akcji charytatywnej, w której wyniku wyremontowano wszystkie oddziały dziecięce w szpitalu psychiatrycznym w Świeciu. Można wspomnieć też nawałnicę w gminie Sośno – po tym jak żywioł przetoczył się przez zabudowania i zalesienia, przekazaliśmy potrzebującym piły spalinowe do usunięcia zniszczeń. W ramach tegorocznej akcji obdarowaliśmy z kolei dzieci, które na potrzeby edukacji dostały nowe laptopy.

Problem wielu domów dziecka – brak sprzętu edukacyjnego

Sytuacja dzieci z domu dziecka w Trzemiętowie przed akcją charytatywną była ciężka – na 9 uczniów przypadał tylko jeden laptop. Wiemy, jak ważny w dzisiejszym świecie jest dostęp do sprzętu elektronicznego przez młodzież. Uczniowie powinni mieć możliwość sprawnej i, co szczególnie istotne w czasach pandemii, zdalnej nauki z wykorzystaniem wszystkich zdobyczy cywilizacji.

Rotariańska pomoc dla dzieci i młodzieży

Świadomi potrzeb młodzieży zorganizowaliśmy zbiórkę, do której dołączyli zarówno członkowie Rotary Club Bydgoszcz, jak i osoby spoza klubu. Razem zebraliśmy środki na 20 laptopów, które trafiły do:

• Placówek opiekuńczo-wychowawczych

4 spośród 20 komputerów to dar dla 31 dzieci z Placówek nr 1 i nr 4 w Trzemiętowie. Kolejne 4 laptopy trafiły do Placówek nr 2 i nr 3 w Karolewie – 30 dzieci zdobyło tam nowy sprzęt do nauki. Przenośne komputery zostały też podarowane domom dziecka w Jaksicach, Inowrocławiu i Gniewkowie.

• Mieszkań usamodzielniających w Bydgoszczy

Do dwóch mieszkań usamodzielniających – miejsc, w których wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych uczą się funkcjonowania w świecie i dbania o siebie – trafiło 6 laptopów.

Serdecznie zachęcamy do wpłaty na działalność Stowarzyszenia Rotary Klub Bydgoszcz oraz na cele charytatywne. Zgromadzone środki pozwolą nam częściej przeprowadzać podobne akcje w przyszłości.