Wymiany młodzieżowe dla licealistów

W ramach wymiany międzynarodowej młodzież z Polski trafia do krajów takich jak USA czy Tajwan. Trwający rok pobyt pozwala poznać kulturę danego miejsca i nawiązać znajomości, a także uczy młode osoby samodzielnego pokonywania trudności.

Twoje wsparcie jest istotne

Pomóż w realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.
wpłaty

Jednym z głównych obszarów naszej działalności są międzynarodowe wymiany organizowane dla młodzieży w wieku licealnym. Młodzi ludzie mają szansę na zdobycie nowych znajomości, poznanie kultury danego rejonu świata, a także otrzymują możliwość edukacji o specyfice innej niż oferowana przez polskie szkolnictwo. To szansa, aby wchodząc w dorosłe życie, przeżyć rok z dala od dobrze znanego środowiska i nauczyć się samodzielnie przezwyciężać wszelkie trudności.

Rok w Ameryce – wymiana międzynarodowa Rotary

Większa część młodzieży, którą wysyłamy na wymiany międzynarodowe, trafia do Stanów Zjednoczonych. Na miejscu młodzi ludzie uczęszczają do szkoły średniej, czyli high school. Zarówno w domu przybranych rodziców – host mother i host father – jak i wśród rówieśników polska młodzież ma możliwość poznania amerykańskiej rzeczywistości. Wiele osób w trakcie wymiany młodzieżowej podróżuje po całym kraju – uczniowie z wymiany odwiedzają Hawaje, Nowy Jork czy Chicago.

Warto przypomnieć, że wymiana – jak sama nazwa wskazuje – działa w dwie strony. Co roku do Bydgoszczy trafia kilka, kilkanaście młodych osób z Meksyku, USA, Brazylii, Kolumbii, Niemiec, Tajwanu i nie tylko. Pobyt w Polsce jest dla młodzieży szansą na poznanie naszej kultury i języka. Młodzi ludzie wracają do swych rodzimych stron odmienieni, dojrzalsi, a często też zauroczeni krajem nad Wisłą. To tylko niektóre z wielu korzyści, jakie niosą wymiany młodzieży organizowane przez Rotary.

Zachęcamy do przeczytania wywiadów z osobami, które skorzystały z wymiany Rotary: