Zebraliśmy środki na wakacyjne obozy dla dzieci

Organizowane przez Rotary zbiórki środków pozwalają finansować nie tylko letnie obozy dla dzieci z ubogich rodzin i placówek opiekuńczo-wychowawczych, ale też wyjazdy dla gimnazjalistów w formie nagrody za wysokie wyniki w nauce.

Twoje wsparcie jest istotne

Pomóż w realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.
wpłaty

W ramach akcji charytatywnych zbieramy środki na finansowanie obozów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz z ubogich z rodzin. Wielokrotnie zgromadziliśmy już fundusze potrzebne na opłacenie wyjazdów. Było tak w przypadku obozu wędrownego w Karkonoszach. W góry udały się dzieci z naszego rejonu wsparte przez nauczycieli – Panią Beatę, Jarosława Mendrego i Panią Bogumiłę Muller.

Obozy dla dzieci ufundowane przez bydgoski Klub Rotary

Zbiórki przeprowadzamy też z myślą o letnim wypoczynku młodzieży z bydgoskich gimnazjów. To nagroda za szczególne osiągnięcia i wysokie wyniki w nauce. W 2018 roku już po raz czwarty ufundowaliśmy zakopiański obóz dla gimnazjalistów. Pogoda dopisała, a młodzież miała szansę podziwiać górskie widoki, a także zwiedzić zarówno stolicę polskich Tatr, jak i Kraków.

Warto zaznaczyć, że dzieci wyposażamy w niezbędny sprzęt na drogę: śpiwory i plecaki z logo Rotary. Po powrocie z obozów podarowane elementy ekwipunku stanowią fantastyczną pamiątkę z przeżytej przygody, zabieraną przez młodzież w nowe podróże.