Zawody strzeleckie w Rotary Club Bydgoszcz

Miniatury_klub_strzelecki

16 marca 2022 r. wraz z przyjaciółmi Rotary Club Bydgoszcz skorzystaliśmy z zaproszenia Klubu Strzeleckiego CWZS Zawisza Bydgoszcz. Wizyta w Cywilno-Wojskowym Klubie Sportowym była nie tylko okazją do zyskania umiejętności strzelania z broni pneumatycznej, ponieważ w trakcie spotkania przeprowadzono także zbiórkę pieniędzy na pomoc Ukrainie.

Na miejscu przywitał nas prezes klubu Adam Graduszewski, który opowiedział nam o historii oraz o osiągnięciach Klubu. Dowiedzieliśmy się, że sekcja strzelecka CWZS Zawisza jest najlepsza w Polsce, a wszystko to dzięki zaangażowaniu jej reprezentantów i długiej historii sięgającej lat 40. ubiegłego wieku. Klub Strzelecki jest bowiem spadkobiercą jednej z 9 pierwszych sekcji Klubu Sportowego Zawisza, będącej drugim domem dla złotych medalistów mistrzostw świata w Thun, w Suhl i w Mediolanie. W ostatnich latach reprezentantom sekcji strzeleckiej udało się zdobyć medale na mistrzostwach Europy (Aneta Stankiewicz i Oskar Miliwek) i na mistrzostwach świata (Hubert Olejnik). Szczególnym osiągnięciem Klubu Strzeleckiego jest złoty medal na mistrzostwach Europy w pistolecie pneumatycznym, 10 m wygrany w Osijeku przez Klaudię Breś.

Adam Graduszewski przedstawił nam wraz z instruktorami podstawowe zasady obsługi broni pneumatycznej. Po obserwacji treningu zawodników przygotowujących się do startu w międzynarodowych zawodach mieliśmy możliwość samodzielnego sprawdzenia swoich umiejętności. Jak zwykle okazało się, że droga od teorii do praktyki jest długa. Posługiwanie się bronią pneumatyczną, zarówno krótką, jak i długą, wcale nie jest łatwe. Tym bardziej godne podziwu jest osiąganie dobrych wyników w tym wymagającym sporcie. Po kilku rundach strzelania z dwóch rodzajów broni zebraliśmy nasze tarcze. Na zakończenie wyniki zostały skrupulatnie policzone, a najlepsi zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary.

W trakcie turnieju uczestnicy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, która przeznaczona jest na stypendia dla młodzieży uzdolnionej. Cieszymy się, że znowu mogliśmy pomóc.

Spotkanie w Klubie Strzeleckim na długo pozostanie w naszej pamięci. Nie możemy się już doczekać kolejnej wizyty w tym gościnnym miejscu!